Producent rajstop , czyli co w pończoszniczym światku piszczy

Jeżeli zapytasz się kogoś, jakiej marki ma na sobie rajstopy to większość osób nawet nie będzie wiedziała. Część skojarzy ewentualnie takie nazwy jak Gatta, Marylin, Calzedonia. Firmy, które postawiły na reklamę …  Nie piszę, że to źle. Nawet napiszę, że to dobrze.


Dzięki temu i Ty i ja wiemy, że są na rynku prężne firmy, których produktów warto szukać. Przy zakupie kolejnej pary rajstop przyjrzeć się uważniej opakowaniu, przeczytać, kto  dla nas przygotował jego zawartość. Wiadomo, że wiele razy kupujesz rajstopy niejako „przy okazji”. Sięgasz odruchowo po nie, jak po pierwszy z brzegu groszek w puszce czy butelkę Coca-Coli. Wyrzucasz opakowanie i zakładasz rajstopy. Potem jesteś z nich zadowolona, chcesz ponownie kupić i tu zaczynają się „schody”…


Jak pamiętasz, gdzie kupiłaś to może odnajdziesz je na tej samej półce. Gorzej, jak wyciągnęłaś któreś ze stosiku w szafce… Przepadłaś….

Nie będziesz już miała tych pięknych, mocnych, idealnych kolorystycznie rajstop. A czasami starczyłby producent.
Jeżeli okazałoby się, że jest to któryś z polskich producentów rajstop to możesz po części odetchnąć. W dobrym butiku z rajstopami Pani pomoże Ci zidentyfikować to, co miałaś na sobie. Co prawda wybór rajstop jest ogromny (nawet tych cienkich, gładkich), ale szansa nie znika.

Warto też przejrzeć strony internetowe, gdzie każdy producent rajstop przedstawia swoją bieżącą ofertę. Tak „uzbrojona” możesz ruszyć na poszukiwania swoich ukochanych rajstop, czy to w sklepach stacjonarnych, czy też w przepastnym Internecie.

3 najbardziej mi znane…

Niewątpliwie wiodący producent rajstop i wszelakich wyrobów pończoszniczych to marka Gatta należąca do firmy Ferrax. Jej początki sięgają 1993 roku, a w chwili obecnej oprócz szerokiej gamy wyrobów pończoszniczych Gatta sklep oferuje także bieliznę, stroje kąpielowe i kolekcje odzieżowe.

Równie doświadczoną firmą jest producent rajstop Gabriella . Powstała niedługo po Ferrax, bo tylko 3 lata później, w 1996 roku. Jej produkcja skupia się zdecydowanie na rynku pończoszniczym, dlatego wyroby sygnowane tą marką są dopieszczane i przygotowywane z najwyższą starannością o każdy detal. Zresztą Gabriella bardzo prężnie odpowiada na potrzeby rynku wprowadzając innowacyjne, jednocześnie bardzo poszukiwane, rozwiązana.

Warto też, żebyś zwróciła uwagę na fimę Fiore, czyli kwiatuszek. Podobnie, jak Gabriella, również i Fiore skupia się wyłącznie na pończosznictwie. Od 1998 roku, kiedy to zaczynała działalność w starej fabryce w Łodzi aż do dnia dzisiejszego. Jej projektanci i twórcy śledzą i kreują najnowsze trendy, przy tym rozwijając innowacyjne sposoby produkcji i zdobienia w pończosznictwie i różne rodzaje rajstop oraz pończoch samonośnych i do pasa, skarpetek, podkolanówek.

To taka baza podstawowa.

Są też inne i warte uwagi …

Tespol znany szerzej pod marką Mona – w ich ofercie znajdziesz produkty pończosznicze wykonywane z włoskich przędz. W sprzedaży mają także bieliznę damską, dziecięcą i męską (Envie) oraz odziez termiczną i funkcyjną (marka Spaio)

Knittex mająca pod swymi skrzydłami markę Noa – doświadczony producent rajstop , pończoch, podkolanówek, itp. – bardzo dobrych jakościowo wyrobów.

Gajatex Prim oferująca produkty, które mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, część ich produktów spotkasz pod marką Tess.

Ballerina, którą pokochasz za przebogate wzornictwo ekskluzywnych pończoch i rajstop.

Adrian, potrafiący wywołać dyskusję swoimi kampaniami, a którego wyroby są pięknie zdobione i dobrze wykonane. Jako nieliczny ma w ofercie rajstopy męskie.

Lores wprowadzający na polski rynek włoską jakość, podobnie jak Conte.

Do tego cała gama nieco mniej znanych i mniejszych (co oczywiście nie oznacza gorszych) producent rajstop, których naprawdę mamy sporo, m.in. Inez, Himar, itd.

W internecie warto rozejrzeć się za oryginalnymi rajstopami nie tylko produkowanymi w Polsce. Bardzo ciekawie wygląda oferta pończosznicza angielskiej marki Pamela Mann – oprócz klasyki zobaczysz ekstrawaganckie i kolorowe wzory i fasony, np. rajstopy w kratkę

Jeśli kochasz oryginalność i kryjące rajstopy i legginsy to nie możesz przejść obojętnie obok marki Zohara. Wprost z Izraela wzory projektowane przez artystów z całego świata. To wszystko na elastycznych rajstopach w klasycznych, ale także i w bajecznych kolorach.

Co dalej? Możesz wyszukać strony “sklep z rajstopami online” czy “rajstopy blog” i zainspirować się ofertą różnych producentów rajstop.

Zobaczysz i zdziwisz się, co piszczy w pończoszniczym światku, jak pięknie i jak bogato prezentuje się świat rajstop, pończoch i skarpetek. I że warto się w nim zanurzyć i czerpać pełnymi garściami.
Dobrą na początek zachętą będzie więcej za mniej 🙂 dlatego…

Skorzystaj z messengera i zapytaj w sklepie o zniżkę na rajstopy…