Galanteria czyli apaszki, torebki i 3 inne dodatki

Galanteryjnie użyteczne są osobiste torebki i zakręcone apaszki. Galanteria – wyrażanie siebie za pomocą dodatków – osobista sfera mody, dzięki której nasza indywidualność staje się widoczna dla wszystkich. Kiedyś tym określeniem oznaczano niewielkie produkty: torebeczki, paski, wstążki do włosów, rękawiczki i inne drobiazgi stanowiące konieczne (lub niekonieczne) uzupełnienie damskiego stroju.

Pożądane są liczne dodatki do kobiecego stroju. Mogą nadać mu pikanterii bądź indywidualnego charakteru. Wszystko zależy od okazji i kreacji do, której dobieramy te przedmioty, a jest ich całe mnóstwo. Mogą stanowić jedynie ozdobę jak również mają walory użytkowe i praktyczne.
W sklepie znajdziesz coś i dla siebie, koniecznie sprawdź
zwykle z torebką to jest impuls. Oglądam i już wiem. Tak jest torebka dla mnie. Idealna do tej czerwonej tuniki. Tak to jest to! Długi pasek będzie idealny na ramię, a krótkie rączki mają ładne wykończenia. Zapięcie torebki jest ładne i praktyczne
Apaszki małe, duże i olbrzymie mogące pełnić rolę pajero. Różnobarwne i jednokolorowe. To nie tylko ozdoba lecz i ochrona przed wiatrem czy na te chłodniejsze dni. Różnorodne wzory i wykończenia stylizują nasz wygląd, dodają wdzięku i uroku
Nie tylko praktyczne, ale i okazjonalne rękawiczki damskie znajdą się w galanterii. Na spacer, do pracy, a nawet na ślub czy romantyczną kolację będą ozdobą naszej kreacji
ozdobne paski pasujące do sukienek, bluzek i spodni dodadzą szczególnego wyrazu. Będą praktycznym i stylowym drobnym dodatkiem naszego ubioru

Niegdyś drobne dodatki, a w naszych, współczesnych czasach galanteria rozrosła się do niebotycznych rozmiarów.
kobieta w szaliku

  • Już nie tylko niewielkie torebki, ale np ogromne torby w kształcie worków, w które jesteśmy w stanie wpakować prawie pół domu i nosić dzielnie ze sobą przez całe dnie .
  • Już nie tylko paski ukrywające linię przeszycia przy sukience, ale np. szerokie jak gorsety, bardzo ozdobne pasy, których funkcja użytkowa jest niewielka, lecz za to wygląd oszałamiający.
  • Już nie tylko subtelne rękawiczki, ale wyzywające, długie skórzane rękawice z długimi frędzlami, których użytkowanie wiąże się ze sporą dozą ostrożności (frędzelki często potrafią “żyć własnym życiem” i zaplątać się w coś).

Takich przykładów można mnożyć, na każdym kroku bowiem dane nam jest widzieć efekty tej modowej ewolucji. Wystarczy wyjść na ulicę, aby dostrzec różnorodność galanteryjnych dodatków, które kobiety użytkują, noszą i, którymi się ozdabiają. Torebki, torby, teczki, aktówki, plecaki wszelkiego rodzaju, kopertówki, shoperki, koszyki, etiu a ostatnimi czasy nawet, tzw. “nerki”. Rzadkością przecież jest spotkanie osoby płci pięknej, która nie miałaby przy sobie choć malutkiej torebeczki. Latem często możemy zachwycać się pomysłowością projektantów w wymyślaniu kształtów, wzorów i kolorów okularów przeciwsłonecznych. Do tego możemy dodać nieco mniej powszechne, ale również chętnie noszone, letnie kapelusze, np. typu fedora, oraz czapki ( z daszkiem, płócienne, letnie kaszkiety).

Kreatywne panie sięgają też po ozdobne, zwiewne jak letni wiaterek, cienkie jak przysłowiowa mgiełka, urocze, często bardzo kolorowe, apaszki i szaliczki. Chłody zmuszają do nieco innych rozwiązań – pojawiają się, przede wszystkim, rękawiczki – wczesną jesienią cienkie, a z coraz bardziej narastającym chłodem, coraz grubsze, bardziej ciepłe i puchowe. Do tego dodaje się ciepłe czapki i berety, najlepiej z naturalnych włókien, takich, jak wełna lub bawełna. W komplecie do czapek zaś ubiera się pasujące kolorystycznie i stylowo, grzejące wełniane szale lub bawełniane chusty. Sprawdzają się też świetnie wszelkiego rodzaju, grubsze, wzorzyste apaszki, np. w groszki lub w klasyczną kratkę Burberry.

Cóż jeszcze nasuwa nam się, gdy myśli krążą wokół galanterii? Parasolki – kolorowe, mogą być z nadrukami, np. tak znanych postaci, jak Marilyn Monroe, gładkie, duże, małe – kompaktowych rozmiarów – chowane do torebki, duże, spacerowe na zaokrąglonej rączce. Paski – szerokie, wąskie, z delikatną klamerką, z dużą klamrą. z gumy, ze skóry, z ozdobami (cyrkonie, ćwieki), gładkie, ażurowe, klasyczne (te przede wszystkim praktyczne), ozdobne (te, bez których możemy się spokojnie obejść, ale robią tak efektowne wrażenie, że po prostu nie możemy im się oprzeć.
Świat galanterii jest tak ogromny i różnorodny, że dokonanie wyboru spośród wszystkich, oferowanych przez niego, cudowności często bywa sprawą niezwykle trudną i mozolną. Jednak, jak już uda się znaleźć idealną torebkę, pasek, itp. akcesoria to tak, jakby znalazło się cząstkę samej siebie. Coś, co idealnie dopełni nie tylko nasz wygląd, ale będzie współistniało w harmonii z nami. Takich oto udanych wyborów życzę Ci z całego serca!